opłata konferencyjna wynosi 450 zł  (250 zł dla doktorantów);
po tym terminie opłata wyniesie 550 zł (dla doktorantów 350 zł);
opłaty należy wnieść na konto:
Getin Noble Bank S.A.

52 1560 0013 2366 2335 1965 0001
z dopiskiem  „złoża kopalin”


Kontakt
Państwowy Instytut Geologiczny  
Państwowy Instytut Badawczy

dr Magdalena Pańczyk
tel. 22 45 92 232
tel. kom. 501 257 086
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.









Biuletyn
Państwowego Instytutu Geologicznego
nr 439 tom1, tom 2




Wskazówki dla autorów

Krótkie, recenzowane artykuły naukowe zostaną opublikowane w Biuletynie Państwowego Instytutu Geologicznego. Artykuły, przygotowane zgodnie z instrukcją, należy przesyłać do dnia 15 grudnia 2011 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tekst, tabele, wykresy, ilustracje i objaśnienia do ilustracji i tabel prosimy zapisać jako osobne pliki.

Objętość artykułów: do 5-6 stron tekstu wraz z literaturą (bez tabel i ilustracji), z podwójnym odstępem między wierszami, 12-punktową czcionką (Times New Roman) i 4-centymetrowym marginesem z lewej strony.  

Tekst:  format zapisu — MS Word. Akapity powinny być wyrównane do lewej strony (niejustowane), należy wyłączyć opcję dzielenia wyrazów, nie stosować wcięć akapitowych, wypośrodkowań ustawianych spacjami. Wszystkie jednostki miar podawać w systemie SI. Cytowane pozycje literatury umieszczać w nawiasach, podając nazwisko i rok wydania, np. (Kowalski, 1998).

Abstrakt. Abstrakt, do 300 słów, publikowany będzie w języku polskim i angielskim. Powinien zwięźle przedstawiać metody, wyniki badań i wnioski.
Słowa kluczowe. Poniżej abstraktu należy podać 5–7 słów kluczowych opisujących tematykę pracy; w języku polskim i angielskim.

Uwaga! Streszczenie w języku angielskim nie powinno przekraczać 10% objętości całej pracy.

Literatura cytowana. Spis literatury, ułożony alfabetycznie, powinien zawierać tylko cytowane w tekście, w objaśnieniach do ilustracji i w tabelach. Skróty nazw czasopism i serii wydawniczych podawać zgodnie z Bibliografią geologiczną Polski i formalnymi wymogami redakcji.

Przykłady:
KONDRACKI J., 1998 — Geografia regionalna Polski. Wyd. Nauk. PWN, Warszawa.
MALEC J. , 1993 — Upper Silurian and Lower Devonian in the western Holy Cross Mts. Geol. Quart., 37, 4: 501–536.
WAGNER R., 1987a — Stratigraphy of the uppermost Zechstein in north-western Poland. Bull. Pol. Acad. Sc. Earth. Sc., 35, 3: 265–273.
WAGNER R., 1987b — Cechsztyn. W: Budowa geologiczna wału pomorskiego i jego podłoża (red. A. Raczyńska). Pr. Inst. Geol., 119: 64–81.

Uwaga: dla książek należy bezwzględnie podać wydawcę i miejsce wydania. Pozycje literatury w alfabetach cyrylickich muszą być podane w transliteracji na język polski.

Elementy graficzne:  Figury (rysunki) i fotografie należy dostarczyć w wersji elektronicznej (program graficzny CorelDraw; wersje do 11.0 włącznie); w przypadku stosowania innych programów należy zapisać rysunki w formacie wektorowym Windows Metafile — WMF lub innym umożliwiającym import do CorelDraw).

Rozmiar ilustracji nie powinien przekraczać 175x245 mm. Grafikę rastrową (obrazy skanowane) należy zapisać najlepiej w formacie TIFF lub PCX i CPT Należy unikać formatów kompresujących, jak np. JPG, powodujących nieodwracalne obniżenie jakości zdjęcia. W przypadku fotografii wykonanych aparatem cyfrowych, nie należy zmniejszać zdjęcia w formacie JPG. Rozdzielczość zeskanowanych fotografii kolorowych powinna wynosić minimum 300 dpi, fotografii czarno-białych co najmniej 600 dpi, rysunków czarno-białych (liniowych) 1200 dpi.

Rysunki nie mogą zawierać zbędnych szczegółów, wielkość opisów po zmniejszeniu nie może być mniejsza niż 1 mm. Zastosowana czcionka na rysunkach, mapach i przekrojach nie może być mniejsza niż 5 pkt., a grubość linii nie może być poniżej 0,5 (przy docelowym rozmiarze rysunku). Prosimy nie używać wypełnień deseniem dwukolorowym. Na mapach
i przekrojach należy umieścić skalę liniową. W przypadku objaśnień do figur nie należy stosować kostek z numeracją.
Do każdej ilustracji należy dołączyć w oddzielnym pliku tekstowym objaśnienia w j. polskim
i angielskim.
Wykresy, diagramy i schematy należy dostarczyć jako osobne pliki w formacie CorelDraw (wersja do 11.0 włącznie) lub arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Tabele: Tabele powinny być zapisane w oddzielnym pliku, w formacie MS Word lub Excel (maksymalny format A4).

Dodatkowe informacje:
dr Magdalena Pańczyk
Zakład Kartografii Geologicznej Struktur Wgłębnych
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa
tel. 0-22 45 92 232
tel. kom. 0-501 257 086
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


mapa strony:

  • artykuły
  • załączniki
  • linki
  • kontakty