WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW ABSTRAKTÓW

TERMIN NADSYŁANIA: 15 luty 2015 r. (zakończone)

Wszyscy współautorzy powinni podać pełne imię i nazwisko oraz afiliacje.
Należy dołączyć adres mailowy przynajmniej do jednego ze współautorów.

Przygotowanie tekstu

Tekst musi być dostarczony w formie elektronicznej, w formacie doc, docx lub rtf (Microsoft Office Word).

Tekst powinien być zapisany 11-punktową czcionką (Times New Roman) z interlinią 1,5 wiersza oraz z 2,5-centymetrowym marginesem z lewej i prawej  strony. Akapity powinny być wyrównane do lewej strony (niejustowane). Należy wyłączyć opcję dzielenia wyrazów i nie stosować wypośrodkowań lub wcięć akapitowych ustawianych spacjami.

Objętość tekstu nie powinna przekraczać 4000 znaków wraz ze spacjami (ok. 500 słów).

Jednostki miar należy podawać w systemie SI.

Wszystkie pozycje literatury cytowane w abstrakcie należy podać w spisie literatury.

Przy cytowaniu literatury pozycje należy umieszczać w nawiasach, podając nazwisko i rok wydania, np. (Kowalski, 1998).

Spis literatury, ułożony alfabetycznie, powinien zawierać tylko prace publikowane, cytowane w tekście, w objaśnieniach do ilustracji i w tabelach.

Należy podawać pełne nazwy czasopism i serii wydawniczych i zaznaczać je kursywą.


Przykłady:


RACKI G., NARKIEWICZ M. (red.), 2006 - Polskie zasady stratygrafii. Państw. Inst. Geol., Warszawa.

FIJAŁKOWSKA-MADER A., MALEC J., 2011 - Biostratigraphy of the Emsian to Eifelian in the Holy Cross Mountains (Poland). Geological Quarterly, 55, 2: 109–138.

MATYJA B.A., WIERZBOWSKI A., 2002a - Boreal and subboreal ammonites in the submediteranean uppermost Oxfordian in the Bielawy section (northern Poland) and their correlation value.Acta Geologica Polonica, 52, 4: 411–421.

MATYJA B.A., WIERZBOWSKI A., 2002b - Znaczenie analizy faun amonitowych dla rekonstrukcji basenów sedymentacyjnych oksfordu i kimerydu środkowej Europy. Przegląd Geologiczny, 50, 9, 798–799.

RACKI G., NARKIEWICZ M. (red.), 2006 - Polskie zasady stratygrafii. Państw. Inst. Geol., Warszawa.

Uwaga: dla książek należy bezwzględnie podać wydawcę i miejsce wydania. Pozycje literatury w alfabetach cyrylickich muszą być podane w transliteracji na język polski.

 

W przypadku wykorzystania wiadomości z internetu należy podać adres strony
oraz datę uzyskania informacji.

Attachments:
Download this file (materialy_konferencyjne_wskazowki_dla_autorow.doc)materiały konferencyjne 2014 złoża kopalin69 kB2014-06-18

WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH
DO BIULETYNU PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU GEOLOGICZNEGO

Krótkie, recenzowane artykuły naukowe zostaną opublikowane w Biuletynie Państwowego Instytutu Geologicznego. Artykuły, przygotowane zgodnie z instrukcją, należy przesyłać do dnia 15 czerwca 2015 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tekst, tabele, wykresy, ilustracje i objaśnienia do ilustracji i tabel prosimy zapisać jako osobne pliki.

Objętość artykułów: do 5-6 stron tekstu wraz z literaturą (bez tabel i ilustracji), z podwójnym odstępem między wierszami, 12-punktową czcionką (Times New Roman) i 4-centymetrowym marginesem z lewej strony.  

Tekst:  format zapisu — MS Word. Akapity powinny być wyrównane do lewej strony (niejustowane), należy wyłączyć opcję dzielenia wyrazów, nie stosować wcięć akapitowych, wypośrodkowań ustawianych spacjami. Wszystkie jednostki miar podawać w systemie SI. Cytowane pozycje literatury umieszczać w nawiasach, podając nazwisko i rok wydania, np. (Kowalski, 1998).

Abstrakt. Abstrakt, do 300 słów, publikowany będzie w języku polskim i angielskim. Powinien zwięźle przedstawiać metody, wyniki badań i wnioski.

Słowa kluczowe. Poniżej abstraktu należy podać 5–7 słów kluczowych opisujących tematykę pracy; w języku polskim i angielskim.

Uwaga! Streszczenie (Summary) w języku angielskim, znajdujące się na końcu pracy, nie powinno przekraczać 10% objętości całego artykułu.

Literatura cytowana. Spis literatury, ułożony alfabetycznie, powinien zawierać tylko cytowane w tekście, w objaśnieniach do ilustracji i w tabelach. Skróty nazw czasopism i serii wydawniczych podawać zgodnie z Bibliografią geologiczną Polski i formalnymi wymogami redakcji.

Przykłady:

KONDRACKI J., 1998 — Geografia regionalna Polski. Wyd. Nauk. PWN, Warszawa.

MALEC J. , 1993 — Upper Silurian and Lower Devonian in the western Holy Cross Mts. Geol. Quart., 37, 4: 501–536.

WAGNER R., 1987a — Stratigraphy of the uppermost Zechstein in north-western Poland. Bull. Pol. Acad. Sc. Earth. Sc., 35, 3: 265–273.

WAGNER R., 1987b — Cechsztyn. W: Budowa geologiczna wału pomorskiego i jego podłoża (red. A. Raczyńska). Pr. Inst. Geol., 119: 64–81.

Uwaga: dla książek należy bezwzględnie podać wydawcę i miejsce wydania. Pozycje literatury w alfabetach cyrylickich muszą być podane w transliteracji na język polski.

Elementy graficzne:  Figury (rysunki) i fotografie należy dostarczyć w wersji elektronicznej (program graficzny CorelDraw; wersje do 11.0 włącznie); w przypadku stosowania innych programów należy zapisać rysunki w formacie wektorowym Windows Metafile — WMF lub innym umożliwiającym import do CorelDraw).

Rozmiar ilustracji nie powinien przekraczać 175x245 mm. Grafikę rastrową (obrazy skanowane) należy zapisać najlepiej w formacie TIFF lub PCX i CPT Należy unikać formatów kompresujących, jak np. JPG, powodujących nieodwracalne obniżenie jakości zdjęcia. W przypadku fotografii wykonanych aparatem cyfrowych, nie należy zmniejszać zdjęcia w formacie JPG. Rozdzielczość zeskanowanych fotografii kolorowych powinna wynosić minimum 300 dpi, fotografii czarno-białych co najmniej 600 dpi, rysunków czarno-białych (liniowych) 1200 dpi.

Rysunki nie mogą zawierać zbędnych szczegółów, wielkość opisów po zmniejszeniu nie może być mniejsza niż 1 mm. Zastosowana czcionka na rysunkach, mapach i przekrojach nie może być mniejsza niż 5 pkt., a grubość linii nie może być poniżej 0,5 (przy docelowym rozmiarze rysunku). Prosimy nie używać wypełnień deseniem dwukolorowym. Na mapach i przekrojach należy umieścić skalę liniową. W przypadku objaśnień do figur nie należy stosować kostek z numeracją.

Do każdej ilustracji należy dołączyć w oddzielnym pliku tekstowym objaśnienia w j. polskim i angielskim.

Wykresy, diagramy i schematy należy dostarczyć jako osobne pliki w formacie CorelDraw (wersja do 11.0 włącznie) lub arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Tabele: Tabele powinny być zapisane w oddzielnym pliku, w formacie MS Word lub Excel (maksymalny format A4).

Dodatkowe informacje:

dr Magdalena Pańczyk

Laboratorium Analiz w Mikroobszarze

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa

tel. 0-22 45 92 232

tel. kom. 0-501 257 086

%Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Attachments:
Download this file (wskazowki_dla_autorow_Biuletyn_PIG.doc)Wskazówki dla autorów - Biuletyn PIG69 kB2014-06-18

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA ZŁOŻA KOPALIN
– AKTUALNE PROBLEMY
PRAC POSZUKIWAWCZYCH,
BADAWCZYCH
I DOKUMENTACYJNYCH 

LOKALIZACJA:
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy,
Warszawa, ul. Rakowiecka 4

ORGANIZATOR:
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

[PROGRAM KONFERENCJI]


PATRONAT:

ministerstwo gospodarki

Janusz Piechociński
Wicepremier, Minister Gospodarki

 

ministerstwo srodowiska

Sławomir Brodziński
Podsekretarz Stanu - Główny Geolog Kraju

 

 

KONTAKT:
dr Magdalena Pańczyk
tel. 22 45 92 232; 501 257 086
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

ministerstwo srodowiska

Sławomir Brodziński
Podsekretarz Stanu - Główny Geolog Kraju

 

ministerstwo gospodarki

Janusz Piechociński
Wicepremier, Minister Gospodarki